
Ok, now aren't you glad you'll have that little jingle in your head for the next hour or so, lol.
So, my point was this...............this 2 liter bottle only costs 80 cents. I get 5.63 cans of 12 ounce soda out of this one bottle. Each can of soda out of the vending machine costs me 50 cents, which to equal the amount of soda in the bottle would cost $ 2.81.
I know, I know, it's not the real thing, it's not Dr. Pepper, but it's really close and where it's close and nobody is going to notice, not even my taste buds..................I am all for saving the bucks.
1 comment:
I'm with you 110% on this one! Yay for saving money & getting your "Diet Dr. Pepper" fix! :)
Post a Comment